BLIK to łatwa i wygodna metoda płatności wykorzystywana także przez przestępców

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z wałeckiej jednostki przyjęli kolejne zawiadomienia o popełnionym przestępstwie oszustwa. BLIK to łatwa i wygodna metoda płatności wykorzystywana także przez przestępców. Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i ostrożność.

BLIK to metoda płatności, dzięki której łatwo i szybko możemy zapłacić w sklepie i przez internet, a dodatkowo wpłacić i wypłacić gotówkę. Z BLIKIEM można też natychmiastowo rozliczyć się ze znajomym, używając zaledwie jego numeru telefonu. Do płatności BLIKIEM nie potrzebujemy karty płatniczej ani portfela.

Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aplikacja Twojego banku. Jednak uważajmy, bo tą łatwą metodą posługują się również przestępcy. Ostatnio dwie mieszkanki Wałcza przekonane były, że poprzez znany komunikator zwraca się do nich bliska znajoma, która prosi o podanie kodu BLIK i wykonanie płatności. Zatwierdzając kod BLIK jedna z pokrzywdzonych kobiet straciła z konta bankowego 1 tysiąc złotych, a druga 3 tysiące.

Pamiętaj! Jeśli znajomy prosi Cię za pomocą któregoś z komunikatorów o podanie kodu BLIK, zadzwoń do niego, by potwierdzić, że to z nim rozmawiasz!!!

• Przed zalogowaniem się na konto bankowe upewnij się, że adres strony jest prawidłowy
• Nigdy nikomu nie podawaj szczegółowych danych konta przez telefon, nawet kiedy rzekomo dzwoni pracownik banku – powinien mieć do nich dostęp w systemie
• Nie klikaj w linki otrzymane z nieznanych numerów – nie tylko mogą przenieść Cię do stron wyłudzających dane, ale też istnieje ryzyko, że za ich pomocą na Twoim telefonie zostanie zainstalowany wirus

Oszustwo jest przestępstwem karalnym, niezależnie od tego, jaka kwota zniknie z konta.