49 zatrzymanych w cztery tygodnie

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie ostatnich czterech tygodni zostało zatrzymanych 49 osób poszukiwanych od kilku miesięcy, a nawet kilku lat. Mieszkańcy powiatu pilskiego zostali zatrzymani na terenie całego kraju oraz Holandii i Niemiec. Najbliższe lata spędzą za więziennymi kratami.

-Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży, włamania, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia. 7 osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec 2 mieszkańców powiatu pilskiego wydano Europejskie Nakazy Aresztowania – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Pilscy kryminalni wykonywali intensywne czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych mieszkańców powiatu pilskiego. Zajmujący się sprawami funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie całego kraju, ale również za granicą.

Zdecydowane działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich czterech tygodni aż 49 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, a nawet w meblach. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Kryminalni wykonywali również intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania mieszkańców powiatu pilskiego. Ustalili, że poszukiwani ukrywają się także na terenie krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie pilscy policjanci podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Holandii i Niemiec. Zatrzymani zostali przekonwojowani do Polski i osadzeni w Aresztach Śledczych.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 61 lat, wśród których były 3 kobiety.

Jednocześnie informujemy, że istnieje strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 dyżurnemu najbliższej jednostki Policji.

podkom. Żaneta Kowalska