Uciekał skradzionym porsche, był na haju i z zakazem prowadzenia pojazdów

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Funkcjonariusze wałeckiej drogówki zatrzymali 29- letniego kierowcę, który uciekał przed policyjnym radiowozem skradzionym Porsche Carrera. To nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się ten meżczyzna,  bowiem kierował autem  po zażyciu amfetaminy łamiąc zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Już trafił za kratki.

Dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał telefoniczną informację o tym, że krajową ?dziesiątką? jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego.

W miejscowości Piecnik, funkcjonariusze zauważyli podejrzany pojazd.  Mimo wysyłanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym porsche, którego kierowca kontynuował brawurową i niebezpieczną jazdę stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Lubno, w trakcie manewru wyprzedzania, doprowadził do kolizji drogowej z prawidłowo jadącym innym pojazdem osobowym. Mimo to kontynuował jazdę. Po chwili zjechał  jednak na drogę polną, gdzie zatrzymał auto  w rowie melioracyjnym, a sam podjął próbę ucieczki pieszo – relacjonuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Mimo wydawanych przez policjanta poleceń do zatrzymania się mężczyzna nadal uciekał. Zatrzymał sie dopiero, gdy  usłyszał strzały ostrzegawcze padające z broni służbowej funkcjonariusza.

-Podczas wykonywania dalszych czynności okazało się, że porsche to pojazd skradziony z terenu Niemiec, a 29- letni kierujący prowadził go będąc pod wpływem działania amfetaminy. Dodatkowo, miał aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – dodaje Budzyń.

Mieszkaniec Szczecina trafił już na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

 (Red.)
Źródło: KPP Wałcz