5 pijanych kierowców, 120 wykroczeń – to bilans weekendowej akcji pilskiej drogówki

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, a także Posterunków Policji w Kaczorach, Ujściu i Wysokiej skupili swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach. Niestety, niektórzy kierowcy nie dorośli jeszcze do tej roli…

W ciągu zaledwie jednego weekendu policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 400 osób.

Wśród nich znalazło się 5 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał 68-letni mężczyzna, który poruszał się po ulicach Piły oplem. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej Policji.

Wśród kierowców byli i tacy, którzy prowadzili auta bez uprawnień.

Ujscy policjanci ujawnili również 24-letniego mieszkańca gminy Szydłowo, który poruszał się citroenem mimo wydanej wcześniej decyzji o cofnięciu uprawnień – dodaje Zeszot.

Podczas weekendowej akcji funkcjonariusze odnotowali ponad 120 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Kontrole wykazały także nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego pojazdów, przez co funkcjonariusze zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych.

W. Zeszot.: -Apelujemy do mieszkańców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego tak, aby w konsekwencji ograniczyć występowanie niebezpiecznych sytuacji na drogach.

(Red.)
Fot. KPP Piła