Strzelanie dynamiczne w Chodzieży

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Sport Trzcianka Wydarzenia

CHODZIEŻ. W nieustającym rocznym cyklu imprez sportu strzeleckiego nieodzownym elementem są niekiedy może niszowe, ale istotne dla rozwoju zawodnika formuły zawodów. Z takim zamysłem w sobotę 11 września na chodzieskiej Strzelnicy Hubertus odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego “ABC Dynamiki”.

29 osób posiadających licencję PZSS (lub bez niej – niesklasyfikowanych) stanęło do rywalizacji w pięciu konkurencjach, wyspecjalizowanej kategorii zawodów w strzelaniu dynamicznym. Zarówno przy wykorzystaniu broni krótkiej, długiej i strzelby gładkolufowej. Urozmaiceniem współzawodnictwa były m.in. “pojedynki strzeleckie” w parach oraz trójbój pistolet-karabin-pistolet automatyczny (ten ostatni był zmodyfikowany rusznikarsko w celu prowadzenia ognia wyłącznie pojedynczego). Przewidziano też specjalne starty w konkurencji pistoletów centralnego zapłonu – z myślą o najmłodszych klubowiczach i sympatykach NSS.

dav

Pogoda i tym samym widoczność na torach strzeleckich były dobre, natomiast organizacja wzorowa, za co należą się podziękowania dla instruktorów i sędziów w jednym – również członków NSS. Zawody jak zwykle okraszone były tradycyjnie wybornym kateringiem, dzięki Paniom Joannie i Mai z Gajewa oraz firmie Sendal Lubasz. Standardowo najlepsi sklasyfikowani uczestnicy rywalizacji nagrodzeni zostali pucharami, medalami i dyplomami.

Kolejne planowane spotkanie nadnoteckich strzelców już w październiku, również na malowniczo położonym chodzieskim obiekcie (o dokładnym terminie organizatorzy poinformują na klubowym profilu społecznościowym Facebook).

Paweł Garstka
Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie  

Na zdjęciu głównym: Paweł Garstka, trójbój wojskowo-historyczny