59 milionów złotych dla powiatu złotowskiego

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów
W Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o kolejnych pieniądzach, jakie trafią do powiatu złotowskiego. Tym razem kwota 59 mln sfinansuje wyczekiwany od lat remont drogi powiatowej Nadarzyce – Sypniewo w gminie Jastrowie.
O realizację tej inwestycji starosta złotowski Ryszard Goławski zabiegał od 2017 roku. W końcu udało się. Droga otrzymała status drogi o znaczeniu obronnym. Stanowi ona bezpośredni dojazd do 21. Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach i stanowi łącznik z drogą krajową nr 11. Jest istotnym elementem komunikacyjnym dla Sił Zbrojnych RP oraz wojsk sojuszniczych.
W konferencji prasowej udział wzięli: Sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa oraz Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, starosta złotowski Ryszard Goławski, wicestarosta Małgorzata Sameć, przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka oraz członkowie Zarządu Powiatu: Ryszard Król, Wiesław Fidurski i Henryk Trawiński, a także burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Piotr Wojtiuk.
Zarówno minister Marcin Ociepa, jak i minister Grzegorz Piechowiak podkreślili bardzo dobrą współpracę pomiędzy ministerstwami, a samorządowcami. Wyrazili zadowolenie z możliwości finansowania licznych inwestycji samorządowych z funduszy rządowych.
Łącznie z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz z Funduszu Dróg Samorządowych w ostatnich dwóch latach do powiatu złotowskiego wpłynęło 200 milionów złotych. Jak podkreśla starosta złotowski Ryszard Goławski, do tej pory, w żadnej kadencji Rady Powiatu Złotowskiego nie było tak dużego dofinansowania.
źródło: Starostwo Powiatowe w Złotowie