Policja przypomina o obostrzeniach i zapowiada kontrole

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Czwarta fala pandemii zdecydowanie przyspieszyła. Na terenie powiatu chodzieskiego liczba zachorowań na COVID-19, a także osób objętych kwarantanną także gwałtownie wzrosła. Policjanci przypominają o obowiązujących obostrzeniach. Maseczki, dezynfekcja i dystans społeczny to tak niewiele, a zarazem tak wiele.

Kolejne wzrosty zachorowań budzą niepokój chyba niemal w każdym środowisku, bo czy chcemy wrócić do czasu, kiedy różne branże musiały być zamknięte, a dzieci pozostać w domach na zdalnym nauczaniu? Dlaczego tak wiele osób ma problem z dostosowaniem się do obostrzeń, które mają ograniczyć skalę zachorowań i tym samym uchronić, jeśli nie nas, to kogoś z kim być może mijamy się w sklepie, od zachorowania, a może nawet od śmierci? Czy tak mało mamy w sobie empatii do drugiego człowieka, że trzeba apelować o noszenie maseczek i zachowanie dystansu?

Chodzieska Policja, kierując się troską o mieszkańców naszego powiatu, i nie tylko, przypomina i apeluje o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Zasłanianie nosa i ust przy pomocy maseczki obowiązuje cały czas m.in.: w środkach komunikacji publicznej, budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej, socjalnej, bankowej,handlu, gastronomii, usług pocztowych, w transporcie kolejowym.

Policjanci będą sprawdzać różne miejsca i podejmować przewidziane prawem kroki, by zdyscyplinować tych, którzy wykazują lekceważący stosunek do obowiązujących przepisów, bowiem ich nieprzestrzeganie nierozerwalnie wiąże się z narażeniem zdrowia i życia innych osób.

Wykażmy się odpowiedzialnością i zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. To, w jaki sposób poradzimy sobie z czwartą falą zachorowań, zależy od każdego z nas.

KPP Chodzież