Psi nos doprowadził do narkotyków

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Nos policyjnego psa Jafa, doprowadził policjantów do narkotyków ukrytych w lodówce. Wcześniej ich właściciel został zatrzymany do kontroli drogowej i odpowie za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków.

24 listopada w godzinach popołudniowych złotowscy policjanci na jednej z osiedlowych ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę.

W trakcie wykonywania z nim czynności, mundurowi stwierdzili, że 21-latek zachowuje się nienaturalnie. Był pobudzony, a jego źrenice znacznie rozszerzone. Dalsze czynności ze złotowianinem potwierdziły, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Ponadto posiadał przy sobie woreczek z zawartością białego proszku, który po sprawdzeniu okazał się amfetaminą – informuje mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej Policji.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna może posiadać zabronione substancje także w miejscu zamieszkania, policjanci do akcji włączyli policyjnego psa – Jafę, specjalizującego się w wyszukiwaniu narkotyków.

-Czworonożny funkcjonariusz i tym razem miała nosa. W trakcie przeszukania mieszkania poprowadził policjantów do lodówki i wskazał miejsce, gdzie mogą znajdować się narkotyki. Mundurowi znaleźli pudełko, w którym mężczyzna schował ponad 140 gramów amfetaminy – dodaje Pachuc.

Mieszkaniec Złotowa został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków, za które teraz odpowie przed Sądem.

(Red.)
Fot. KPP Złotów