Czołówka na skrzyżowaniu, dachowanie w polu

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA/CZARNKÓW. Dwa samochody zderzyły się wczoraj rano na skrzyżowaniu Powstańców Wielkopolskich z ulicą Grunwaldzką w Trzciance. Dzień wcześniej natomiast, na trasie Huta-Hutka dachował samochód osobowy.

Jak informuje mł. kpt. Tomasz Lewandowski, samochód dostawczy marki VW Crafter zjechał na pas ruchu, na którym poruszał się samochód osobowy marki Toyota RAV 4.  Doszło do czołowego zderzenia.  Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba dorosła oraz trójka dzieci w wieku od 7-12 lat, samochodem dostawczym jechał tylko kierowca.

Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili miejscowi strażacy. Chwilę później przejęli ich ratownicy zespołu ratownictwa medycznego.

-Po wykonaniu wstępnych badań przez ZRM okazało się, że nie ma konieczności przewiezienia poszkodowanych do szpitala –dodaje Lewandowski. -Wraki pojazdów przez blisko półtorej godziny blokowały dwa pasy ruchu wyłączając ruch w kierunku na centrum Trzcianki i Piły.

Dzień wcześniej natomiast, na trasie Huta-Hutka dachowało osobowe renault. Auto “wylądowało” kilka metrów od jezdni. Kierowca i pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego z Ujścia zdecydowano o przewiezieniu dwojga pasażerów do szpitala w Chodzieży.

(Red.)
Fot.  JRG Czarnków,  JRG Trzcianka