51-letnia spryciula możne trafić za kratki

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 51-letnią kobietę, która przywłaszczyła przedmioty swojego byłego partnera, aby spieniężyć je w lokalnym lombardzie. Wcześniej podrobiła również jego podpis na wniosku o finansowe wsparcie.

-51-letnia pilanka chcąc pozyskać dodatkowe środki finansowe postanowiła przywłaszczyć rzeczy, które należały do jej byłego partnera. Wykorzystując jego nieobecność zabrała między innymi dwa tablety, telefon komórkowe, konsolę do gry z akcesoriami oraz elektronarzędzia, których łączna wartość wyniosła ponad 4 tysiące złotych – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że jego rzeczy zniknęły, zgłosił sprawę na Policję. Podejrzewał, że mogła to zrobić jego była partnerka. Funkcjonariusze potwierdzili fakt, że kobieta zabrała przedmioty, aby spieniężyć je w lokalnym lombardzie. Policjanci prowadzący sprawę ujawnili również drugie przestępstwo, za którym stała 51-latka.

-W ubiegłym roku kobieta starając się o przyznanie wsparcia finansowego podrobiła podpis swojego byłego partnera na wniosku, który następnie złożyła w urzędzie – dodaje Zeszot.

Pilanka ostatecznie usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy przywłaszczenia mienia, a drugi podrobienia podpisu na dokumencie i używaniu go jako autentyczny. Grozi jej do 5 lat więzienia.

(Red.)

Fot. ilustracyjne