Rodzinny Piknik Strażacki

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. 150 strażaków i ok. 25 wozów ratowniczo-gaśniczych, 50 policjantów, terytorialsi z Dolaszewa, leśnicy, pokazy strażackie i umiejętności dziecięcej drużyny pożarniczej, zawody retro z sikawką konną i wiele innych atrakcji dla najmłodszych – tak w pigułce wyglądał niedzielny Rodzinny Piknik Strażacki.
W tym roku cały Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile tętnił życiem, zajęte były wszystkie boiska i strefa rekreacji. Pojawiła się rekordowa liczba strażaków i sprzętu, zarówno z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile, jak i terenu – aż z 17 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu pilskiego.
Tradycyjnie dzieci i młodzież były żywo zainteresowane strażackim sprzętem, wchodzili do wozów, mierzyli strażackie hełmy, a włączone strażackie syreny robiły wrażenie i podkreślały klimat strażackiego święta.
W tym roku prawdziwą furorę zrobiły zawody retro sikawki konnej, którą na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej Gminy Łobżenica. Ten zabytkowy sprzęt ma już 115 lat, ale nadal jest sprawny i pięknie utrzymany, a w Łobżenicy znajduje się już od 45 lat.
Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli również okazję podziwiać umiejętności członków Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza przy OSP Osiek nad Notecią, jedynej takiej formacji w Wielkopolsce. Mali strażacy wyposażeni w mikro samochody strażackie pokazali jak skutecznie gasić pożar.
Piknikową atmosferę budowały występy artystyczne🎙, na scenie zaprezentował się m.in. zespół Awans ze Szkoły Policji czy Roztańczone Iskierki z Młodzieżowy Dom Kultury ISKRA w Pile. A do tańca pod chmurką zachęcał Belgram – Krzysztof Belak.
Tradycyjnie nie zabrakło darmowej waty cukrowej, dmuchanych zamków🏰 i bezpłatnej grochówki. Wszystko uświetniła piana party przygotowana przez JRG nr 1 KP PSP w Pile.
Dziękuję za tak ogromne zaangażowanie wszystkim służbom, klubom sportowym, artystom, którzy przygotowali liczne pokazy, dziękuję wszystkim uczestnikom i współorganizatorom pikniku, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile.