7 kierujących na promilach lub na haju i 5 poszukiwanych

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pracowity, ale i “owocny” weekend pilskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób poszukiwanych oraz siedmiu kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Dwóch nietrzeźwych doprowadziło do kolizji, a jeden z mężczyzn prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Kryminalnego oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas minionego weekendu zatrzymali łącznie 5 osób poszukiwanych.

-Czterech mężczyzn w wieku od 25 do 39 lat trafiło już do Zakładu Karnego, aby odbyć tam orzeczoną karę pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych była także 21-letnia kobieta, która została zatrzymana przez policjantów Komisariatu Policji w Wyrzysku na podstawie polecenia Prokuratury Rejonowej w Chodzieży ? informuje sierż. Wojciech Zeszot p.o. oficera prasowego KPP w Pile.

W tym samym czasie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 7 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

-Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Mężczyzna, mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu wykonywał manewr cofania i uderzył w inny, zaparkowany obok samochód. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy ujawnili 59-latka, który kierował rowerem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Kolejny z nietrzeźwych, 46-letni mieszkaniec Złotowa poruszał się rowerem i doprowadził do kolizji z innym pojazdem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, natomiast jego badanie wykazało blisko półtora promila alkoholu. Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w niedzielny wieczór zatrzymali również kierującego pojazdem marki Opel Astra. 28-letni mieszkaniec gminy Szydłowo został poddany badaniu, którego wstępne wyniki potwierdziły obecność narkotyków w organizmie ? mówi W. Zeszot.

Jak podkresla, nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego przewidywana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości orzeczona może być kara grzywny do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdu do 3 lat.

(Red.)
Fot. KPP Piła