Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła bardzo udanie startowali w reprezentacji Wielkopolski na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Białymstoku. Dziesięcioosobowa ekipa pilskich zawodników w stawce czołowych polskich lekkoatletów wywalczyła pięć medali, wielokrotnie też zajmowała wysokie punktowane miejsca, które to walnie przyczyniły się zwycięstwa drużynowego Wielkopolski. Padło też ze strony zawodników „Gwdy” osiem rekordów życiowych.
W pilskim zespole zaimponował zwłaszcza Mikołaj Czechowicz, który wywalczył dwa medale. Z rekordem życiowym 1:54,61 zwyciężył na 800 m U20 i był drugi na 2000 prz. 6:03,62. O miłą niespodziankę postarała się Agata Łańska obchodząca w tym dniu szesnaste urodziny, która zdobyła brązowy medal, poprawiając swój rekord życiowy aż o czternaście sekund, uzyskując wynik 5:32,62.
Oto pozostali medaliści: srebrny- Jan Gański – wzwyż U18- 175cm, brązowy- Danuta Peksa – chód 5000 m U20- 30:38,38. Ponadto miejsca punktowane zajmowali: 6 miejsce- Piotr Barańczyk- w dal U20- 6,39, 7 miejsce- Franciszek Pawłowski- 2000prz U18- 7:04,30, 8 miejsce- Dawid Hajduk- 400ppł U18- 59,82, 8 miejsce- Adam Bembnista – 110 ppł U18- 16,43. Z dniem 5 czerwca zakończył się cykl imprez podczas których eliminowały się sztafety 4×100 i 4×400 do Mistrzostw Polski U18, które odbędą się w lipcu w Bielsko- Białej. W gronie najlepszych polskich zespołów znalazła się sztafeta „Gwdy” 4 x 400 m, która podczas eliminacji startowała w składzie: Dawid Hajduk, Franciszek Pawłowski, Dominik Dąbek i Oliwier Kamiński. Z czasem 3:32,26 po serii imprez eliminacyjnych zajęli czwarte miejsce w Polsce i zapewne mają szansę powalczyć o medal.