Wakacje mają być udane, dlatego zabezpieczajmy wartościowe rzeczy

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Lato w pełni, a czas wakacji sprzyja wyjazdom. Policjanci każdego roku przypominają o zabezpieczeniu mienia przed kradzieżą i zabezpieczeniu mieszkania, czy domu przed włamaniem. Wakacje mają być udane, dlatego zabezpieczajmy wartościowe rzeczy. Od kilku dni policjanci znakują rowery.

Z chwilą rozpoczęcia wakacji mieszkańcy powiatu wałeckiego w ramach programu prewencyjnego policji zachodniopomorskiej pod nazwą „Bezpieczni i świadomi ” odwiedzają jednostkę policji w Wałczu, celem zabezpieczenia wartościowego mienia. Zabezpieczyć można praktycznie wszystko: sprzęt ogrodowy, AGD, komputery itp.

Engrawer to urządzenie, dzięki, któremu policjanci nadają kod znakowania, a w jego miejscu umieszczają naklejkę z napisem – Rower oznakowany/ przedmiot oznakowany z logo Policji. Urządzenie wielkością przypomina śrubokręt, który dzięki cienkiej końcówce swobodnie wrzyna się w metal, plastik czy szkło. Ostatnio jednostkę wałecką odwiedzili miłośnicy jednośladów.

Każdy, kto oznakuje swoje mienie otrzymuje od policjantów certyfikat znakowania, a dane właściciela trafiają do bazy danych. Cykliści otrzymali od policjantów także odblaskowe pokrowce na plecak oraz samozaciskowe opaski odblaskowe w trosce o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sposobów na bezpieczne wakacje jest sporo – jedne bardziej, inne mniej oczywiste. Jednak najważniejsze, o czym powinniście pamiętać, to zdrowy rozsądek. Bądźmy bezpieczni i  świadomi.

KPP Wałcz