Zakup radiowozu

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence otrzymali nowy, oznakowany radiowóz. Będzie on służył, w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Krajenka oraz gminy Tarnówka. Zakup pojazdu został zrealizowany przez Komendę Główną Policji przy wsparciu ze środków budżetu samorządów Krajenki i Tarnówki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence otrzymali nowy, oznakowany radiowóz. Nowy pojazd to KIA Sportage, który oznakowany jest zgodnie z nowym wzorem znakowania policyjnych radiowozów.

Pzed siedzibą komisariatu odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu, w którym udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Krajenka Stefan Kitela, Wójt Gminy Tarnówka Jacek Mościcki, Komendant Powiatowy Policji w Złotowie insp. Robert Chwedczyk, Komendant Komisariatu Policji w Krajence kom. Maciej Forecki oraz Kapelan złotowskich funkcjonariuszy ks. Grzegorz Fabiszak oraz funkcjonariusze z komisariatu.

Inspektor Robert Chwedczyk podziękował samorządowcom za nieoceniona pomoc w zakupie radiowozu. Wskazał, że nowoczesny sprzęt jest ważny dla funkcjonariuszy pod kątem ich działań, ale również skuteczności.

Komendant Komisariatu komisarz Maciej Forecki wskazał, że dzięki wsparciu samorządów, Policja może jeszcze bardziej efektywnie pełnić służbę na terenie Krajenki i Tarnówki oraz pomagać, chronić i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Radiowóz został poświęcony przez księdza Grzegorza Fabiszaka.

Zakup radiowozu realizowała Komenda Główna Policji, przy wsparciu Miasta i Gminy Krajenka oraz Gminy Tarnówka.

mł.asp. Damian Pachuc

https://zlotow.policja.gov.pl/w31/aktualnosci/239338,Nowy-radiowoz-dla-policjantow-obslugujacych-teren-Krajenki-i-Tarnowki.html