8 pijanych za kółkiem

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Nietrzeźwy kierujący z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez policjantów z Wysokiej. Samochód, którym jechał 60-latek nie posiadał badań technicznych oraz ubezpieczenia. Niestety nie był to jedyny przypadek kierowcy “na podwójnym gazie”. Łącznie podczas tego weekendu pilscy policjanci zatrzymali 8 takich osób.

W piątek 23 października funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wysokiej patrolowali ulice Bądecza. Do kontroli drogowej zatrzymali citroena.

Kierowca został poddany badaniu, które wykazało 0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 60-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo samochód, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia – mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Podczas tego weekendu mundurowi zatrzymali jeszcze 7 innych nieodpowiedzialnych kierowców. “Rekordzistą” – jak podkreśla Panglisz – okazał się 56-latek, który w sobotnie popołudnie jechał ulicami Piły osobowym fordem focusem.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu – dodaje.

Wszyscy kierowcy za popełnione przestępstwa staną przed sądem.

(Red.)