ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ NA CMENTARZU

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Zatłoczone miejsca przy cmentarzach, parkowanie pojazdów z dala od zabudowań i pozostawianie w nich torebek czy dokumentów to doskonała okazja dla przestępców. Dlatego pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie przedłużonego weekendu związanego z Dniem Wszystkich Świętych.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy nie pokazujmy ile pieniędzy mamy przy sobie.

Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować w wyznaczonych i oświetlonych miejscach. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

Unikajmy samotnego chodzenia na cmentarz po zmroku. Wybierając się tam z dziećmi lub starszymi osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci, pilnujmy, by zbytnio się nie oddalały, pamiętajmy, że w tłumie łatwo się zagubić. W takim przypadku pomoże umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby.

Robiąc zakupy w sklepach lub na przycmentarnych stoiskach, w miejscach zatłoczonych uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być obowiązkowo zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, portfel schowany w głębiej położonej, zapinanej, wewnętrznej przedniej kieszeni.

Jesteśmy przygotowani, by pomagać i chronić. Dlatego jeśli zauważysz niepokojący sygnał lub osobę, której zachowanie wzbudzi niepokój, należy o tym poinformować policjantów, którzy będą w okolicy lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

DP

Wszystkich Świętych – zachowaj ostrożność na cmentarzu – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)