9 milionowa inwestycja w Lipce

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

LIPKA. Pod koniec października władze gminy podpisały umowę na budowę hali sportowej z wykonawcą wybranym w drodze przetargu: firmą ?Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Drewczyński? z Człuchowa.

W ramach zadania wybudowany zostanie budynek piętrowy, niepodpiwniczony. Na parterze będzie znajdowała się pełnowymiarowa hala sportowa z widownią na 266 miejsc + 12 miejsc dla osób niepełnosprawnych, szatnie z węzłami sanitarnymi, magazyny, szatnie trenerów, pomieszczenia techniczne, dyżurka dozorcy obiekt. Hala sportowa będzie połączona ze szkołą łącznikiem.

Zaprojektowano pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki, tenisa oraz siatkówki. Arena sportowa hali, o wymiarach parkietu 25,40 m x 45,20 m i wysokości dźwigarów do 8,35 m., będzie dzielona kurtynami na trzy części, z których każda będzie posiadać osobne boisko do siatkówki, co stworzy możliwość gry i treningów większej grupy dzieci i młodzieży jednocześnie.

Hala sportowa przeznaczona będzie na potrzeby dzieci i młodzieży szkolnej, organizowania imprez sportowych, widowisk sportowych oraz na potrzeby aktywności sportowej społeczności lokalnej.

 (Red.)/Źródło: Gmina Lipka