Rozpoczęliśmy lato z Gabrysiem!

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Pod patronatem WASZYCH MEDIÓW

WAŁCZ. 8 czerwca w wałeckiej Tawernie pod Wieżą odbyła się pierwsza edycja „Disco Festynu Rodzinnego, czyli rozpoczęcie lata z Gabrysiem”. Podczas wydarzenia zebrano 5271,31 złotych na leczenie i rehabilitację dzielnego Gabrysia Kontroniewicza, podopiecznego Fundacji „Złotowianka”. W imprezie wzięło udział około 300 mieszkańców Wałcza.

Maciej Markowski, założyciel wolontariatu „10-tka” i pomysłodawca festynu poproszony o kilka słów, w swojej wypowiedzi przede wszystkim skupia się na podziękowaniach:

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, m. in. Stowarzyszeniu Kobiet Twórczych i Aktywnych „Ewa”, Stowarzyszeniu Aktywnego Wału Pomorskiego, Stowarzyszeniu Pojezierza Wałeckiego, Rodzinie Wojskowej Wałcz. W działania na rzecz Gabrysia włączyła się również Fabryka Radości, która zafundowała zamki dmuchane. Były pajdy chleba ze smalcem, kiełbaski, grill, popcorn, a Szkoła Podstawowa „Kornelówka” udostępniła nam swoją scenę.

0 14:30 ruszył bieg przygotowany przez stowarzyszenia „Aktywnego Wału Pomorskiego”  oraz „TerminatorRun”, czyli sekcję biegową „10-tki”. W biegu wzięły udział 22 osoby. Uczestnicy przebiegli 6 km – tyle bowiem liczyła trasa dookoła jeziora. Najlepszych biegaczy w kategorii kobiet i mężczyzn nagrodzono pucharami, a każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom, grochówkę i wodę.

W ramach festynu odbyła się również dyskoteka charytatywna. „10-tka” chciałaby, żeby „Disco Festyn” był imprezą cykliczną, na którą co roku będą zapraszać inne gwiazdy disco polo. W tym roku dla gości festynu koncert przygotował zespół „DiscoBoys”.

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim sponsorom, organizacjom i stowarzyszeniom, które aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu i wsparły je finansowo. „10-tka” dziękuje również bardzo serdecznie Panu Pawłowi Suskiemu, Posłowi  na Sejm RP za objęcie patronatem akcji. Redakcjom:  Wasze Media i Extra Wałcz za patronat medialny,

 

Katarzyna Pawłowska-Lemańska