Najlepsi policjanci z drogówki zachodniopomorskiej?

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Sierż. szt. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, to jeden z tegorocznych laureatów eliminacji wojewódzkich konkursu ?Policjant Ruchu Drogowego?.

Konkurs, trwał dwa tj. 4 i 10 czerwca 2019 r. W tegorocznej edycji plebiscytu, udział wzięło 20 policjantów- przedstawicieli komend miejskich i powiatowych z garnizonu zachodniopomorskiego. W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji strzelania z broni służbowej oraz jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym. Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym, odbyła się na placu manewrowym w Lubieszynie. Drugiego dnia zmagań, mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Rywalizowali także w konkurencji kierowania ruchem. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem oceniano na skrzyżowaniu ul. Staszica  w Szczecinie.

Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa, wyłoniono laureatów plebiscytu. Sierż. szt. Daniel Stańczak policjant wałeckiej drogówki stanął na drugim miejscu podium.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, insp. Piotr Ostrowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, Prezes Polskiego Związku Motorowego wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy i puchary.

Zgodnie z regulaminem konkursu policjanci, którzy zajęli I i II miejsce  w eliminacjach wojewódzkich, reprezentować będą nasz garnizon w 31 edycji Ogólnopolskiego konkursu ?Policjant ruchu drogowego”, który odbędzie się we wrześniu w Legionowie.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze jak i pozostałym zwycięzcom.

Asp. Beata Budzyń