Kierowca – rekordzista miał 3,5 promila

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Sześciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend na ulicach powiatu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile. „Rekordzistą” okazał się mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój samochód mając w wydychanym powietrzu ponad 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo kierował samochodem mimo wcześniej orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim, zatrzymali na terenie naszego powiatu sześciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.

Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki Mercedes, 41-letni mieszkaniec Piły, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3,5 promila alkoholu! Dodatkowo kierowca podróżował autem mimo wcześniej orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi podkom. Żaneta Kowalska z KPP w PIle.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

W miniony weekend na drogach powiatu pilskiego doszło do kilku zdarzeń w ruchu drogowym. Apelujemy do wszystkich kierujących o wyjątkową rozwagę na drodze!!! W roku bieżącym, od początku stycznia do dnia 26 września na terenie powiatu pilskiego doszło do 31 wypadków, 1001 kolizji. Niestety 8 osób zginęło, a 39 zostało rannych. I należy podkreślić, że to nie są tylko cyfry, pod nimi kryją się ogromne rodzinne dramaty... – zwraca uwagę podkomisarz Kowalska.

 (Red.)