Wałcz bez posła

Najnowsze Polityka Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Po 12 latach w ławach sejmowych nie zasiądzie już mieszkaniec naszego powiatu. W naszym okręgu z Koalicji Obywatelskiej wejdą trzy osoby, z Prawa i Sprawiedliwości również trzy, SLD i PSL dostaną po mandacie.

Dotychczasowy poseł z Wałcza Paweł Suski z Koalicji Obywatelskiej miał na liście piąty wynik, otrzymał 8244 głosów. Kandydat w 2015 roku miał ponad 5702 głosów. Nie wszedł także wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz (PiS), który otrzymał 7937 głosów, co daje czwarty wynik. W 2015 roku tego kandydata poparło 4504 osób.

Bardzo się cieszę z historycznego świetnego wyniku Prawa i Sprawiedliwości w kraju, ale także w naszym województwie. Mocne poparcie dotychczasowych pozytywnych rządów Prawa i Sprawiedliwości i kontynuacja dobrego czasu dla Polski na kolejna kadencję została wyrażona w pełni demokratycznych wyborach – komentuje wicewojewoda M. Subocz. – Szczere słowa podziękowania dla osób, które oddały głos na mnie ponad 7900 i listę PiS, ale także tych, którzy wzięli udział w wyborach. Wysoka frekwencja i świadomość Polaków bardzo cieszy. Gratuluję zdobycia mandatów nowym posłom. Z wyniku jestem zadowolony, bo jest zdecydowany wzrost. Niewiele zabrakło aby zdobyć czwarty mandat, choć nie mamy jeszcze oficjalnych wyników. Bardzo wszystkim dziękuję za ogromne poparcie i pracuję dalej dla dobra naszego województwa, ale także mojego rodzinnego miasta i powiatu, który z pewnością przez ostatnie 4 lata, dzięki również moim działaniom, wiele zyskał.

Aldona Piaskowska (Koalicja Polska PSL, Kukiz) dostała 846 głosów, a kandydat z tej samej listy R. Wiśniewski 1080. Artur Szulganiuka (Konfederacja) poparło 281 osób, a Artura Głowackiego 466.

Z naszego okręgu do Sejmu wejdą najprawdopodobniej z Prawa i Sprawiedliwości: Czesław Hoc, Paweł Szefernaker i Małgorzata Golińska. Z Koalicji Obywatelskiej dostaną się prawdopodobnie Piotr Zientarski, Marek Hok i Jerzy Hardie-Douglas. Z KW SLD wejdzie Małgorzata Prokop-Paczkowska, z PSL Radosław Lubczyk, Konfederacja nie otrzymała mandatu.

Frekwencja wyniosła 54,43 procent. W samym Wałczu przekroczyła 60 procent, w gminie Wałcz 49,39, w gminie Mirosławiec 51,39, w gminie Człopa 45,58 proc., w gminie Tuczno 46,49.

Tekst i fot.: (z) / extrawalcz.pl