Bezdomni mają swoją ogrzewalnię

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Przy ulicy Drygasa 17 działa „Ogrzewalnia dla bezdomnych”, która osobom nie posiadającym własnego domu lub mieszkania, zapewnia schronienie przed chłodem i deszczem. Bezdomni już korzystają z możliwości bezpiecznego spędzenia nocy. Ogrzewalnia jest czynna codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 następnego dnia.

Pilską „Ogrzewalnię dla bezdomnych” prowadzi Fundacja „Na Pomoc”, która wygrała zorganizowany przez Gminę Piła konkurs na realizację tego zadania. Tylko w tym roku Miasto, przeznaczyło na ten cel blisko 40 000 złotych. Przygotowanie, warunki bytowe i wyposażenie ogrzewalni, sprawdzili  pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

– Bezpieczny nocleg w cieple znajdzie u nas każdy potrzebujący. Osoby bezdomne mogą także wziąć u nas prysznic, wyrzucić stare i przebrać się w czyste ubrania, wypić gorącą herbatę, zjeść kanapkę, obejrzeć telewizję. Ze względów bezpieczeństwa pomieszczenie dla przebywających w ogrzewalni, jest monitorowane. Zapraszamy – deklaruje Robert Bandurski, z Fundacji „Na Pomoc”.

Z uwagi na kończący się rok budżetowy, podpisana umowa gwarantuje działalność „Ogrzewalni” od 10 października do 31 grudnia 2021 roku. Najpóźniej w grudniu rozstrzygnięty zostanie kolejny konkurs, dzięki czemu zimowa pomoc dla bezdomnych, zostanie przedłużona do końca kwietnia 2022 roku. Przypomnijmy także, że oprócz ogrzewalni osoby bezdomne mogą schronić się także w w schronisku i w noclegowni funkcjonującej przy ul. Długosza 33.

(pila.pl)