Policyjny Rajd Mikołaja

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policyjny Rajd Mikołaja to wspólna inicjatywa  braci kapucynów z parafii św. Antoniego w Wałczu z kapelanem policyjnym na czele i policjantów z wałeckiej jednostki. Trwa kilkanaście lat. W ramach Mikołajek, każdego roku policjanci z prezentami odwiedzają najmłodszych pacjentów leczących się w wałeckim szpitalu oraz prowadzą działania skierowane do kierowców. Pomocnikami Policyjnego Mikołaja są uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i policyjna maskotka Sierżant Bródka. W akcję włączają się także strażnicy gminni, strażacy i po raz pierwszy żandarmi.

Działania pod nazwą „Policyjny Rajd Mikołaja”, liczą sobie już kilkanaście lat. Odwiedziny najmłodszych pacjentów w wałeckim szpitalu to wspólna inicjatywa Braci Kapucynów z Parafii św. Antoniego w Wałczu i policjantów. Pomocnikami Mikołaja są uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu, których opiekunem jest nauczycielka Pani Ewa Tereszczak oraz Sierżant Bródka policyjna maskotka.

Do wspólnego przygotowania paczek włączają się także co roku strażnicy gminni i kolejny już rok strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej. Po raz pierwszy włączyli się żandarmi. W paczkach dzieci znalazły słodycze, gry planszowe, kolorowanki, książeczki, pluszaki., kamizelki odblaskowe, workoplecaki. Mundurowi przygotowali też niespodzianki dla personelu i leczących się w szpitalu seniorów. Niespodzianką były ekologiczne torby na zakupy, kalendarze na 2020 rok i artykuły papiernicze.

Policyjny Rajd Mikołaja to także działania dla kierowców, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Uczniowie przygotowali dla kierowców świąteczne niespodzianki. Każdy kierowca otrzymał też od policjantów drogówki zapach do auta z przesłaniem. Z uwagi na fakt, iż kierowca bywa także pieszym z jednej strony zapachowej zawieszki na samochodowe lusterko  widnieje napis: „Zachowaj ostrożność” i numer alarmowy 112, a z drugiej animowana zebra w odblaskowej kamizelce z napisem: „Bądź bezpieczny- Noś odblaski”.

Każdy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca brał udział w losowaniu zagadki lub wierzeń świątecznych Do tych prezentów mikołajkowych włączył się Burmistrz Miasta Wałcza, Burmistrz Tuczna i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu. Dla małych pasażerów były odblaskowe zawieszki z policyjnym radiowozem. Działania cieszyły się dużym zainteresowaniem i poparciem zarówno ze strony kierowców jak i przechodniów. Zapachy do aut były także od żołnierzy i akcesoria odblaskowe.

Asp. Beata Budzyń/KPP Wałcz