ARESZT ZA PODPALENIE WNĘTRZA MIESZKANIA

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Sąd Rejonowy w Pile wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 41-letniego mężczyzny, który 1 czerwca groźbą próbował zmusić pokrzywdzonego do określonego zachowania oraz podpalił wnętrze mieszkania powodując straty w wysokości ponad 10 tysięcy złotych.

1 czerwca, w godzinach popołudniowych doszło do pożaru wnętrza jednego z mieszkań przy ul. 11 listopada. Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy, którzy szybko zlokalizowali i ugasili źródło ognia. Policjanci, którzy również zostali zadysponowani do tego zdarzenia zatrzymali na miejscu 41-letniego mężczyznę, który miał bezpośredni związek z pożarem.

Funkcjonariusze ustalili, że 41-letni mężczyzna przyszedł do pokrzywdzonego spożywać alkohol. W pewnym momencie sprawca chciał uzyskać od najemcy mieszkania papierosa. Następnie prośba zmieniła się w groźbę podpalenia mieszkania. Chwilę później 41-latek podpalił elementy wyposażenia mieszkania.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zmuszenia groźbą pokrzywdzonego do określonego zachowania, natomiast drugi związany jest z uszkodzeniem mienia w postaci podpalenia wyposażenia mieszkania. Straty jakie swoim działaniem wyrządził 41-latek są szacowane na ponad 10 tysięcy złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot
fot. kpt. Krzysztof Stoupiec (PSP w Pile)