Ponad 35 000 złotych na WOŚP w Dobrzycy!

Najnowsze Piła Wydarzenia

DOBRZYCA. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dobrzycy okazał się wielkim sukcesem! Dzięki otwartym sercom uczestników zebrano ponad 35 000 zł!

To więcej niż w takich ośrodkach miejskich jak Ujście czy Jastrowie!

-Osiągnięcie takiego sukcesu było możliwe dzięki wspaniałym licytacjom, dużej frekwencji i wyjątkowemu klimatowi, który otworzył wszystkim serca. Cieszymy się, że odwiedziło nas dużo mieszkańców Gminy Szydłowo, Piły oraz m.in. Skórki – mówi współorganizator finału, mieszkaniec Dobrzycy, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Świąteczny wystrój miejsca finału, uzupełniony przez przez płonące pochodnie, ognisko i koksowniki, które ogrzewały uczestników finału, stworzył wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę.

Uczestnicy finału mogli na miejscu wziąć udział w uczcie kulinarnej, zabawie fantowej, usiąść na motocyklu żużlowym, przejść kurs pierwszej pomocy zorganizowany przez OSP Stara Łubianka, a także zostać klientami mini salonu fryzjerskiego.

Wśród  licytacji najwyższą cenę uzyskano ze sprzedaży broszki APART podarowanej przez anoniomową mieszkankę Dobrzycy (3 500 zł), wyprawy motorowo-pieszej z Jarosławem Ramuckim (800 zł), weekend’u dla dwóch osób nad Bałtykiem oraz zdjęcia złotej rybki pływającej w rzekach zbiegających się w Dobrzycy (800 zł). Fenomenem jest fakt, że 5 kubków WOŚP z dopiskiem Dobrzyca zostało wylicytowane łącznie na wartość 1 700 zł.

-Był to nasz pierwszy, ale już mogę zapowiedzieć, że nie ostatni finał. Oprócz zebranej kwoty najbardziej cieszy nas fakt, że w organizację zaangażowało się ponad 140 osób i instytucji nie tylko z terenu naszej Gminy. To pokazuje jaki drzemie w nas potencjał – dodaje Paweł Kądziela.

 

 PK/(Red.)