Herbatka z Misiem

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Blisko 200 lalek i zabawek z kolekcji Marzeny Górskiej, mieszkanki Siedliska, prezentowanych jest  w sali wystawowej Działu Animacji Kultury Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Wystawa otwarta została w poniedziałek i zgromadziła kilkudziesięciu mieszkańców Miasta i Gminy Trzcianka.

W sentymentalną podróż do świata dzieciństwa współczesnych dziadków organizatorzy zapraszają do końca ferii, czyli do 7. lutego. Wystawa czynna jest codziennie, oprócz sobót i niedziel, od godz. 8:00 do 15:30 w budynku Działu Animacji Kultury BPiCK przy ul. Broniewskiego 7 w Trzciance.

Oprócz tradycyjnych “przytulanek” na wystawie obejrzeć można zabawki te znane i mniej znane współczesnej młodzieży. Bardziej wytrawni obserwatorzy wypatrzą również np. urządzenia, które ponad 50 lat temu były pierwowzorami dzisiejszych lokówek.

Każda lalka to historia. Niektóre z nich mają prawdziwe, ludzkie włosy, inne są wykonane z materiałów łatwopalnych, a jeszcze inne mówią do słuchacza ludzkim głosem. Wystawa wzbogacona jest również w zdjęcia rodzinne autorki z wczesnego dzieciństwa.

 

Marek Joachimiak

fot. Paulina Górska