29-latek z 13 zarzutami. I to nie koniec…

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Chodziescy kryminalni zatrzymali włamywacza, który ma na swoim sumieniu także inne przestępstwa.  Za wejście w konflikt z prawem grozi mu surowa kara. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży w ostatnim czasie otrzymywała zgłoszenia związane z kradzieżami z włamaniem oraz samymi kradzieżami na terenie powiatu. Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy, w końcu wpadli na trop przestępcy. Okazał się nim być 29-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego.

-6 lutego mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do siedziby chodzieskiej policji. Usłyszał 13 zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniem oraz kradzieżami. Pokrzywdzonymi w sprawie są między innymi Urząd Gminy w Chodzieży oraz Nadleśnictwo Podanin. Poza tym mężczyzna usłyszał zarzut posiadania ponad 10 gramów amfetaminy. Ową substancję znaleziono podczas przeszukania jego samochodu – informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży. – Łupem 29-latka padł radioodtwarzacz, blisko 170 sztuk zraszaczy, a także instalacja elektryczna oraz materiały z prac remontowo – budowlanych. Łączne straty na ten moment szacuje się na ponad 14 000 złotych.

29-latek ma przeszłość kryminalną. Za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Grozi mu kilka lat więzienia.

-Policjanci w tej sprawie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zatrzymany będzie miał uzupełnione zarzuty o kolejne czyny – dodaje Smardz-Dymek.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież