Dzień z pilskimi strażakami

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 8 lutego br. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Pile strażacy gościli rodzinę, która wylicytowała w aukcji charytatywnej zwiedzanie jednostki straży pożarnej.

Strażacy pełniący w tym dniu  służbę zaprezentowali pojazdy gaśnicze i specjalistyczne, będące na terenie jednostki. Każdy został  dokładnie omówiony. Gościom przekazano również informację na temat specjalistycznego wyposażenia tych aut.

Szczególnym zainteresowaniem gości cieszyły się łodzie ratownicze, do których można było wejść i usiąść  za sterami. Podczas zwiedzania siedziby straży pożarnej, tata z synem zaliczyli ćwiczenia w komorze dymowej. Tata, czynny strażak z jednostki  OSP Kruszewo praktycznie pokonywał wszystkie przeszkody w zadymionej i rozgrzanej komorze, natomiast syn nadzorował cały przebieg z pomieszczenia sterowni. Kulminacyjnym punktem spotkania było ugaszenie kontrolowanego pożaru przy wykorzystaniu gaśnicy proszkowej. I to zadanie zostało wykonane i zaliczone przez strażaków.

Na zakończenie spotkania strażacy przekazali podziękowania dla gości za udział w aukcji charytatywnej. Nie zabrakło też wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Opracował: bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Zdjęcia: www.pila112