Pani Ewa jest zameldowana i jest fair! W nagrodę dostała rower

Najnowsze Piła Wydarzenia

   SZYDŁOWO. Zakończyła się druga edycja akcji “Jestem zameldowany – jestem fair”. Jej idea jest niezmienna – chodzi o to, by mieszkańcy w zeznaniach podatkowych wskazywali  gminę Szydłowo jako miejsce zamieszkania. Warto! Bo z małego wysiłku  mogą być naprawdę duże pieniądze, które zasilą gminny budżet.

Inicjatorem akcji jest radny Paweł Kądziela.

   – Chodzi o to, żeby zbudować wśród mieszkańców świadomość,  że warto być zameldowanym i  wskazywać swoją miejscowość w zeznaniu podatkowym, ponieważ 38% podatku trafia później do naszej gminy. Średnio każdy podatnik przekazuje ok. 2 100 ze swego podatku na  na rzecz swojej gminy. To w przypadku Gminy Szydłowo daje prognozowaną kwotę 11,5 mln złotych. Są to środki, które możemy inwestować, za które możemy budować chodniki, oświetlenie, drogi i całą gminną infrastrukturę.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło 211 mieszkańców. Spośród nich 52 osoby po raz pierwszy zgłosiły miejscowość z gminy Szydłowo jako swoje miejsce zamieszkania.

   -Dzięki nim do budżetu naszej gminy wpłynie  dodatkowo 110 tysięcy złotych.  O tyle więcej będziemy mogli zainwestować. O tyle więcej zadań oczekiwanych przez mieszkańców będziemy mogli zrealizować w naszej przestrzeni –  zaznaczył wójt gminy Tobiasz Wiesiołek.

Tegoroczne pytanie konkursowe brzmiało: Dlaczego warto zamieszkać w gminie Szydłowo? Pani Ewa Dołgopoł udzieliła odpowiedzi strofami wiersza i wygrała nagrodę główną  – rower ufundowany przez firmę Okiboats ze Skrzatusza.

Dzisiaj odebrała go podczas specjalnie na tę okazję zorganizowanej konferencji prasowej.

   – Mieszkam w gminie  Szydłowo od 35 lat. Widzę jak się zmienia. Jak pięknieje. Rozliczając się “dla” mojej gminy, pieniądze te wracają do jej budżetu. A wówczas gmina może zrobić dużo więcej, by miejscowości na jej terenie piękniały –  mówiła laureatka.

Pozostali laureaci otrzymają ekspres do kawy (1 osoba) i sprzęt AGD (15 osób).

    -Dziękuję wszystkim, którzy łączyli się w to przedsięwzięcie i wykazali się lokalnym patriotyzmem –  spuentował wójt Wiesiołek.

 (Red.)

 Fot. Agnieszka Norkowska