Chcą remontu Jastrzębiej i piszą petycję do rajców Piły

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Mieszkańcy ulicy Jastrzębiej na Motylewie mają dosyć “swojej” ulicy. Wyrwy, koleiny, dziury, z którymi muszą zmagać się każdego dnia, są nie tylko bardzo uciążliwe, ale i niebezpieczne, zarówno dla zmotoryzowanych jak i pieszych. Dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wystosowali petycję dla radnych Rady Miasta Piły, w której proszą o “natychmiastowe działania”, czyli remont drogi.

Oto jej treść:

Petycja

Szanowny Panie Przewodniczący oraz Wysoka Rado Miasta Piły.

Zwracamy się z prośbą, podjęcia natychmiastowych działań w sprawie remontu drogi Jastrzębiej w Pile.

Motywujemy to fatalnym stanem przedmiotowej drogi. Ta droga, wymaga natychmiastowej interwencji ? droga posiada liczne uszkodzenia i nierówności.

Uniemożliwiają one bezpieczny przejazd nawet z małą prędkością. Nadmieniam, iż obecna droga miała być drogą dojazdową na budowę osiedla, którą skonstruowano z położonych płyt betonowych pokrytym asfaltem.

Potężne dziury oraz koleiny narażają na poważne uszkodzenia zawieszenia, podwozia karoserii jeżdżących tam samochodów.                                                                          

Korzystanie z tej drogi stało się niezwykle niebezpieczne i uciążliwe dla pieszych, zwłaszcza dla dzieci. Należy podkreślić, że opisywana droga jest jedynym szlakiem komunikacyjnym, łączącym mieszkańców z drogą powiatową prowadzącą  do centrum miasta.

Obecnie prowizoryczne utwardzenie drogi jest niewystarczające. Ze względu na brak odwodnienia, utwardzenie w postaci piasku jest wymywane. Poprawki generują koszty, a niestety nie dają satysfakcjonującego efektu.      

MZK i mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z prośbą o wyremontowanie i położenie asfaltu na przedmiotowym odcinku drogi ulicy Jastrzębiej.

Mieszkańcy płacą podatki, a mimo to jak   dotychczas nie podjęto działań związanych z budową drogi.

Z poważaniem.

                                                                                                                              Mieszkańcy  ul Gęsiej i Jastrzębiej

(Red.)