Prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, a także ukrywał w swoim aucie amfetaminę i marihuanę

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, a także ukrywał w swoim aucie amfetaminę i marihuanę. Zatrzymany za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia kontrolują zachowanie kierowców na drodze i reagują na wszelkie przejawy nieodpowiedzialnych oraz niebezpiecznych zachowań. W środę, 2 sierpnia bieżącego roku, zachowanie jednego z kierujących zaniepokoiło mundurowych. 33- letni mieszkaniec naszego miasta był wyraźnie zdenerwowany, zestresowany, a także nadmiernie pobudzony.

Mundurowi podejrzewali, że może się on znajdować pod wpływem narkotyków. Postanowili również sprawdzić czy mieszkaniec powiatu pilskiego posiada przy sobie jakiekolwiek przedmioty zabronione. Chwilę później okazało się, że w aucie mężczyzny ukryte było foliowe zawiniątko z białym proszkiem oraz szklana lufka z suszem roślinnym. Prowadzone później badania potwierdziły, że była to amfetamina i marihuana. Wstępne testy na zawartość substancji odurzających i psychotropowych w organizmie kierującego również dały wynik pozytywny.

33- latek został zatrzymany oraz usłyszał zarzut związany z posiadaniem zabronionych substancji, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierujący odpowie za prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków.

st. sierż. Magdalena Mróz