Prowadzili po narkotykach

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW.O tym jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, czy też pod wpływem narkotyków policjanci informują niemal codziennie. Niestety praktycznie każdego dnia udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym, a coraz częściej również tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem narkotyków. Tylko w miniony weekend złotowscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców.

-W sobotę 12 września około godz. 1.00 w Złotowie policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali kierującego samochodem marki Volkswagen Golf. Po przeprowadzeniu badania na zawartość środków odurzających okazało się, że kierowca miał w organizmie zakazane środki tj. marihuanę – mówi podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie. -Kilkanaście godzin później także w Złotowie policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli renault, którego kierowca był pod wpływem amfetaminy i marihuany.

Jak dodaje rzecznik złotowskiej Policji, kierowcom pobrano krew do badań, w celu określenia dokładnej ilości zabronionych substancji i środków w organizmie każdego z nich. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty karne kierowania pod wpływem narkotyków.

Policja przypomina: Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Natomiast za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Apelujemy do osób wsiadających za kierownice aut o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze.

(Red.)

Fot. KPP Złotów