INAUGURACJA SEZONU W PILE

Najnowsze Piła Sport

Oj to zdecydowanie nie było spokojne niedzielne popołudnie na hali przy ulicy Bydgoskiej. Po bardzo ciekawym, ofensywnym meczu koszykarki Enea Basket Piła uległy drużynie AZS Szkoła Gortata Poznań 79-86.

Z początku nic nie wskazywało na to, że ten mecz potoczy się w taki sposób. Koszykarki z Poznania szybko objęły prowadzenie i przez blisko trzy kwarty kontrolowały grę. Mogłoby się wydawać, że swoim doświadczeniem i spokojem w rozgrywaniu akcji dominują nad naszymi zawodniczkami. Z kolei z naszej strony, można było zauważyć dużo nerwowej gry, prostych błędów oraz sporej ilości niewykorzystanych sytuacji. Po trzech kwartach na tablicy wyników było 53-77.

Wszystko jednak odmieniło się w ostatniej kwarcie meczu. Nasze dziewczyny wyszły na parkiet z zupełnie innym nastawieniem. Przede wszystkim, zaczęły grać dużo odważniej oraz bardziej zdecydowanie w obronie. Na tle naszych koszykarek, zawodniczki z Poznania wydawały się być nieco zagubione i zdezorientowane, zaczęły popełniać sporo prostych błędów oraz nie trafiały już do kosza z tak dobrą skutecznością jak wcześniej.  Po wspaniałej czwartej kwarcie w wykonaniu pilanek, którą wygrały aż 26-9, można nieco przekornie powiedzieć, szkoda że mecz koszykówki trwa tylko cztery kwarty.

Kto nie był na meczu, z pewnością może żałować, bo to naprawdę było dobre, ofensywne widowisko. Taka ambitna i waleczna postawa naszych koszykarek może zwiastować bardzo ciekawy sezon. Mamy nadzieję, że to dopiero początek miłych niespodzianek ze strony naszych zawodniczek. Mimo porażki, możemy być spokojni o rozwój tej drużyny.