Sprawdzali kwarantannę – zatrzymali pijanego kierowcę

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Po raz kolejny policjanci skierowani do kontroli osób objętych kwarantanną, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny 31-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jednym z codziennych zadań pilskich policjantów jest sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną realizują swój obowiązek. Okazuje się, że w tym czasie mundurowi nie tylko odwiedzają kilkaset adresów na terenie całego powiatu, ale zatrzymują również nietrzeźwych kierujących. Tanwłasnie było wczoraj.

–Funkcjonariusze z Łobżenicy udali się do miejscowości Dźwierszno Wielkie, aby skontrolować osoby przebywające na kwarantannie domowej. Przejeżdżając przez niewielką miejscowość, zauważyli kierującego oplem, który miał problemy z utrzymaniem pojazdu na właściwym pasie ruchu. Mając podejrzenia, że kierowca jest nietrzeźwy, mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie zatrzymali pojazd do kontroli – relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Przypuszczenia mundurowych okazały się trafne.

–31-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem – dodaje Panglisz.

Przypomnijmy. 14 listopada br., również patrol kontrolujący kwarantanny zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna prowadził busa.

(Red.)