Bibliotekarze z czarnkowsko-trzcianeckiego szkolili się we Wrocławiu

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA. Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zorganizowała wyjazd szkoleniowy dla bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego do Wrocławia, w ramach projektu ?Bibliotekarz ? nowe spektrum działania? z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ? PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2018.
W wyjeździe szkoleniowym, który odbył się 27/28 września, wzięło udział kilkudziesięciu bibliotekarzy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Program obejmował wizyty studyjne we wrocławskich bibliotekach. Uczestnicy szkolenia odwiedzili m.in. Filię nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku Dworca Głównego, Filię nr 58 ? ?Mediatekę?, Filię nr 13, czyli Centrum Innowacji ?Przejście? oraz Dolnośląską Bibliotekę Publiczną.
Metody pracy z czytelnikiem, innowacyjne formy działalności oraz ciekawe
rozwiązania architektoniczne zastosowane w poszczególnych placówkach były głównym tematem rozmów pomiędzy bibliotekarzami z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, a ich wrocławskimi kolegami.
Kolejny dzień pobytu we Wrocławiu poświęcony został na wizytę
w Filii nr 5 ?Grafit? MBP oraz w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym ?Fama?, których pracownicy wyczerpująco opowiedzieli o swojej działalności oraz zmianach architektonicznych, dzięki którym ich biblioteki stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla czytelników.
 Szkolenie było także świetną okazją do zwiedzenia Wrocławia. Poznania jego architektury, historii  i kultury.
W ramach projektu ?Bibliotekarz ? nowe spektrum działania? w BPiCK w Trzciance od września do grudnia odbywają się szkolenia, które mają na celu zwiększenie kompetencji zawodowych bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
JN