Zasoby geodezyjne i kartograficzne są już dostępne elektronicznie

Inwestycje Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

PIŁA/WĄGROWIEC. W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu podsumowano realizację projektu pod nazwą „Cyfryzacja powiatowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatów: Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Pilskiego, Wągrowieckiego i Złotowskiego”.

– Powiat Pilski był partnerem tego niezwykle ważnego i pracochłonnego projektu. Jego realizacja przyniesie ogromne korzyści dla mieszkańców, przede wszystkim ułatwi i przyspieszy proces inwestycyjny, poprzez elektroniczny dostęp do dokumentów – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który wraz z Krzysztofem Pawlakiem, Geodetą Powiatowym w Pile, reprezentował Powiat Pilski na podsumowaniu projektu.

Zrealizowany projekt polegał na cyfryzacji danych i utworzeniu całodobowego dostępu do zasobów Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Pile.  

Mieszkaniec będzie miał teraz szybki dostęp do baz danych i możliwość elektronicznego pobierania dokumentów i map bez konieczności przychodzenia do urzędu, co jest niezwykle ważne w dobie rozwoju e-usług, a w czasie pandemii szczególnie. W tym celu wszystkie zasoby informacyjne geodezyjno-kartograficzne zostały zeskanowane i przetworzone do postaci elektronicznej.  

– Łącznie zeskanowaliśmy ponad 6 mln stron, w tym w powiecie pilskim 2,5 mln stron – informuje Krzysztof Pawlak, Geodeta Powiatowy w Pile.

Stworzono także e-usługi m.in. dla geodetów, rzeczoznawców, projektantów, komorników, gestorów sieci uzbrojenia terenu na stronie internetowej ZOBACZ TUTAJ

Projekt był współfinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach Działania 2.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych. Całkowita wartość projektu wyniosła 7.078.748,88 zł, przy kwocie dofinansowania 5.607.462,05 zł.
Był realizowany od 2016 r.

Powiat Pilski