Seniorzy zadziwili talentem

Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wydarzenia

PIŁA.  W Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyła się Prezentacja Dorobku Artystycznego Ludzi III Wieku. Z powiatu czarnkowsko -trzcianeckiego nie zabrakło silnej grupy seniorów, którzy przyjechali m.in.        z Kuźnicy Czarnkowskiej, Trzcianki, Czarnkowa, Krzyża Wielkopolskiego, oraz  Lubasza.

– Wykonuję prace z haftu krzyżykowego, a także niewielkie ozdoby. Nie robię tego dla pieniędzy, nie sprzedaję swoich dzieł, zazwyczaj obdarowuję nimi swoich bliskich ? mówi Mirosława Olejniczak, która podczas wydarzenia reprezentuje po raz piąty Krzyż Wielkopolski.

W holu Regionalnego Centrum Kultury w Pile pojawiło się mnóstwo stoisk z nietuzinkowymi wyrobami: jak obrazy, prace z wikliny, koronek czy różnorakie ozdoby. Można było podziwiać, ale i kupić.  Natomiast na scenie zaprezentowali się śpiewający i grający seniorzy.

– Wokaliści i muzycy z naszego powiatu świetnie poradzili sobie na scenie, to fantastyczne, że rozsławiają powiat czarnkowsko-trzcianecki podczas wielu wydarzeń w naszym regionie. Nasi seniorzy każdego dnia pokazują nam wszystkim, że wiek nie zna granic ? mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zarząd Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

(WM)
Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl