PIŁA. Przed nami jedno z ważniejszych wydarzeń popularnonaukowych w kalendarzu akademickim naszego regionu ? XIV Festiwal Nauki w Pile, organizowany przez Państwową Uczelnię Stanisława Staszica w Pile.
Czas pandemii zmienił mocno sposób komunikacji z publicznością festiwalową. Nie powstrzymuje to jednak Uczelni przed dzieleniem się najnowszymi informacjami i odkryciami ze świata nauki.
Tradycyjnie przed publicznością kilkudniowe przedsięwzięcie, które prezentuje nie tylko zagadnienia naukowe, ale umożliwi także spotkania z wyjątkowymi Gośćmi, choć z uwagi na specyfikę czasu pandemii, przygotowujemy się do tegorocznego Festiwalu Nauki – w wersji online.
W tym roku Festiwal Nauki odbędzie się pod hasłem KLIMAT. WSPÓLNA SPRAWA i trwał będzie od 19 do 23 kwietnia 2021 r.
Najważniejszym celem festiwalowych spotkań będzie uświadomienie konieczności zmian dzisiejszego stylu życia ? od ograniczania emisji CO2, nadmiernej konsumpcji, produkcji i dystrybucji żywności, po gospodarowanie odpadami. Wśród działań wpływających na zmianę filozofii życiowej, edukacja ma fundamentalne znaczenie. Uczelnia od lat włącza się w inicjatywy ekologiczne, w tym – tematykę badawczą OZE i budowę farmy fotowoltaicznej. Wiedzą tą chętnie się dzieli, w poczuciu społecznej odpowiedzialności.
W zrozumieniu zagrożeń klimatu mają pomóc spotkania ze znakomitymi gośćmi Festiwalu, wśród których spodziewamy się:
- badaczy z portalu www.naukaoklimacie.pl
- PIOTRA HORZELI ? przyrodnika, blogera, podróżnika, który osobiście miał okazję doświadczyć konsekwencji zmian klimatu od Antarktyki po Afrykę
- swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i firm, którym tematyka ekologiczna jest szczególnie bliska.
Aleksandra Fabiszak
Rzecznik prasowy PUSS w Pile
Fot. PUSS Piła