XIV Festiwal Nauki w Pile ? tym razem online

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Przed nami jedno z ważniejszych wydarzeń popularnonaukowych w kalendarzu akademickim naszego regionu ? XIV Festiwal Nauki w Pile, organizowany przez Państwową Uczelnię Stanisława Staszica w Pile.

Czas pandemii zmienił mocno sposób komunikacji z publicznością festiwalową. Nie powstrzymuje to jednak Uczelni przed dzieleniem się najnowszymi informacjami i odkryciami ze świata nauki.
Tradycyjnie przed publicznością kilkudniowe przedsięwzięcie, które prezentuje nie tylko zagadnienia naukowe, ale umożliwi także spotkania z wyjątkowymi Gośćmi, choć z uwagi na specyfikę czasu pandemii, przygotowujemy się do tegorocznego Festiwalu Nauki – w wersji online.

W tym roku Festiwal Nauki odbędzie się pod hasłem KLIMAT. WSPÓLNA SPRAWA i trwał będzie od 19 do 23 kwietnia 2021 r.

Najważniejszym celem festiwalowych spotkań będzie uświadomienie konieczności zmian dzisiejszego stylu życia ? od ograniczania emisji CO2, nadmiernej konsumpcji, produkcji i dystrybucji żywności, po gospodarowanie odpadami. Wśród działań wpływających na zmianę filozofii życiowej, edukacja ma fundamentalne znaczenie. Uczelnia od lat włącza się w inicjatywy ekologiczne, w tym – tematykę badawczą OZE i budowę farmy fotowoltaicznej. Wiedzą tą chętnie się dzieli, w poczuciu społecznej odpowiedzialności.

W zrozumieniu zagrożeń klimatu mają pomóc spotkania ze znakomitymi gośćmi Festiwalu, wśród których spodziewamy się:

  • badaczy z portalu www.naukaoklimacie.pl
  • PIOTRA HORZELI ? przyrodnika, blogera, podróżnika, który osobiście miał okazję doświadczyć konsekwencji zmian klimatu od Antarktyki po Afrykę
  • swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i firm, którym tematyka ekologiczna jest szczególnie bliska.

Aleksandra Fabiszak
Rzecznik prasowy PUSS w Pile

Fot. PUSS Piła