Tegoroczny Festiwal Nauki pod znakiem klimatu

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Festiwal Nauki to jedno z ważniejszych wydarzeń popularnonaukowych w kalendarzu akademickim naszego regionu. Organizowany jest już po raz 14. przez Państwową Uczelnię Stanisława Staszica w Pile. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego i przy wsparciu Powiatu Pilskiego. Hasłem tegorocznego Festiwalu jest “Klimat. Wspólna sprawa”.

-Jako Powiat Pilski od wielu lat wspieramy Festiwal Nauki, doceniając jego znaczenie i wkład w edukację mieszkańców. To wyjątkowe  wydarzenie, które w atrakcyjny sposób popularyzuje naukę. Temat tegorocznego festiwalu koresponduje też z tym, co robimy na co dzień, realizując liczne projekty proekologiczne mające na celu wzrost świadomości mieszkańców w zakresie ochrony środowiska. Z przyjemnością objąłem więc Festiwal Nauki Patronatem Honorowym i będę w nim uczestniczył. Gorąco zachęcam do tego wszystkich zainteresowanych zdobyciem rzetelnej wiedzy na temat ochrony klimatu, która leży w interesie nas wszystkich – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Z uwagi na specyfikę czasu pandemii, Festiwal odbywa się online. Od 19 do 23 kwietnia, w zrozumieniu zagrożeń klimatu, pomagać będą znakomici goście m.in.: dr Tomasz Rożek, dr Marcin Popkiewicz i Piotr Horzela. Tradycyjnie nie zabraknie też spotkań z wykładowcami, pokazów medycznych czy technicznych.

 SPRAWDŹ PROGRAM FESTIWALU

Transmisje Spotkań: FB/PUSS w Pile

Powiat Pilski