Infolinia WOT przyjmuje zgłoszenia seniorów na szczepienia

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

Żołnierze wielkopolskiej „Dwunastki” cały czas są gotowi do pomocy seniorom przy rejestracji na szczepienia przeciw SARS CoV-2. Wystarczy zadzwonić pod numer 800-100-115 w godzinach między 7:30 a 19:30.

W momencie uruchomienia szczepień dla seniorów, Wojska Obrony Terytorialnej wprowadziły specjalnie z myślą o osobach starszych infolinię. Działanie infolinii ma usprawnić proces realizacji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Z takiej pomocy cały czas mogą korzystać również wielkopolscy i lubuscy seniorzy. Jak dotąd, do 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z prośbą o pomoc zwróciło się ponad 150 seniorów. W tym również kombatanci, którzy od początku pandemii przebywają pod opieką wielkopolskiej brygady. Terytorialsi koordynują pomoc w dowozie przez podmioty do tego zobowiązane (np. gminy, urzędy miast) lub w sytuacji szczególnie trudnej, sami organizują wojskowy transport do punktów szczepień.

Infolinia skierowana jest do osób powyżej 70 i 80 roku życia. Zaznaczyć należy, że do samego szczepienia kwalifikuje lekarz.

Ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA
Fot. DWOT