Złotów stawia na czystą wodę i realizuje największą inwestycję w historii miasta

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. W Złotowie trwa rozwój i modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Projekt realizuje Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. To największa inwestycja w historii miasta.

Prace idą pełną parą i to w całym mieście. Najintensywniej w jego starej części, gdzie są też najstarsze odcinki instalacji. Niektóre z nich liczą sobie grubo ponad wiek.

-To bardzo ważne zadanie. Spowoduje, że wysokiej jakości woda pozyskiwana ze studni, z ponad 140 metrów, nie będzie narażona na jakiekolwiek zanieczyszczenia w czasie przesyłu do naszych mieszkań – podkreśla burmistrz Złotowa Adam Pulit.

Całkowity koszt rozwoju i modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wynosi 36.7 mł. Połowę tej kwoty pokryją środki zewnętrzne.

-Znacznym dofinansowaniem jest wkład własny, który przekazujemy spółce MZWiK na zrealizowanie tego zadania.  Oczekujemy, że w efekcie będziemy mieli wysoki standard – uderzamy w program ?Czystej wody? – i będziemy mogli zaproponować  mieszkańcom korzystanie z wody bezpośrednio z kranu, która ma doskonałe parametry, zamiast kupowania tej butelkowanej ?  puentuje włodarz Złotowa.

(Red.)