OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE ZAKOŃCZONE OGRANICZENIEM WOLNOŚCI, OBOWIĄZKIEM PRACY I ZAJĘCIEM MIENIA

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Szybka reakcja uczestnika ruchu drogowego zakończyła się zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy. 39 letni sprawca miał prawie trzy promile alkoholu. Reagowanie na negatywne zachowania kierujących na drodze godne jest pochwały i uznania. Nietrzeźwy kierowca odpowiadał przed sądem w postępowaniu przyśpieszonym.

Bez względu na to czy mamy blisko do domu i czy pojedziemy powoli i ostrożnie to każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Odpowiedzialnością wykazał się 35 letni kierujący, który nie był obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca osobowego peugeota może być nietrzeźwy.

Pojazd jechał po całej szerokości jezdni, raz przyspieszając, a raz zwalniając.  35 letni kierowca nie zawahał się ani chwili aby interweniować i zatrzymać auto. Jadąc za peugeotem międzyczasie o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. Mężczyzna wykorzystując sytuację, kiedy kierujący peugeotem zatrzymał się w Wałczu na stacji paliw, podbiegł i odebrał kierowcy kluczyki.

Okazało się, że 39 letni mieszkaniec gminy Wałcz wsiadł „za kółko” mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd Rejonowy w Wałczu skazał 39 letniego kierującego na karę jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej pracy – 30 godzin w miesiącu, środki pieniężne wysokości 5 000 zł, zakazał mu prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Wobec sprawcy zajęto także mienie wysokości 12 000 zł ( pojazd marki Peugeot) na poczet przyszłych kar.

Do 35 letniego kierującego kierujemy słowa uznania . Mężczyzna wykazał się obywatelską postawą, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Natychmiastowa i odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z drogi kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Taka postawa godna jest uznania.

KPP Wałcz, fot. iStock