Signifypo raz czwarty laureatem w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Biznes kraj Najnowsze Piła Praca Wydarzenia

Warszawa, Polska –Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, już czwarty rok z rzędu zdobył 1. miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna”. Dodatkowo firma znalazła się na 5. miejscu w klasyfikacji ogólnej. Ranking organizowany jest przez Koźmiński Business Hub we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte i Dziennikiem Gazeta Prawna.

Signifykonsekwentnie utrzymuje pozycję lidera w zestawieniach oceniających działaniaw obszarze CSR i zrównoważonego rozwoju firm. To dowód i docenienie zaangażowania przedsiębiorstwa w działalność na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Dzieje się to między innymi poprzez realizację założeń autorskiego programu zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat” wyznaczając coraz to ambitniejsze cele. Signifyjako jedyna z branży oświetleniowej, osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej globalnej działalnościjuż w 2020r.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy Branżowym Liderem Odpowiedzialnego Biznesu 2022 w kategorii Produkcja przemysłowa i chemiczna. To wyróżnienie to dla nas zaszczyt a zarazem odpowiedzialność. Cele zrównoważonego rozwoju to nie tylko kluczowa część naszej strategii, ale bardzo konkretne działania, które sukcesywnie wdrażamy. Nie tylko opracowujemy i wytwarzamy najnowocześniejsze rozwiązania oświetleniowe oparte na technologii LED i Internecie Rzeczy,alerównież rezygnujemy z tworzyw sztucznych w opakowaniach naszych konsumenckich produktów, czy zaopatrujemy się w 100% w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Dziękujemy za docenienie i obiecujemy dalej realizować naszą misję, aby dostarczać nowoczesne rozwiązania oświetleniowektóre pomagają w znacznej redukcji energii elektrycznej oraz emisji CO2” – skomentował Bogdan Ślęk, Dyrektor ds. Public &GovernmentAffairs /CSR &Sustainability, Signify w Polsce.

Oprócz wyróżnienia w Rankingu Odpowiedzialnych Firm, firma Signify została również niedawno nagrodzona w konkursie Listki CSR POLITYKI – inicjatywy, której celem jest wyróżnienie liderów zrównoważonego rozwoju i ESG na polskim rynku. W tegorocznej edycji Signify otrzymało po raz czwartyBiały Listek i po raz pierwszy Zielony Listek Polityki. Z kolei na rynku światowym Signify w latach 2017, 2018 i 2019, 2021 otrzymał tytuł Industry Leader w Dow Jones Sustainability Index. Nagrody te są potwierdzeniem stałej strategii firmy opartej na realizacji działań wokół sektora CSR.

Magdalena Kabata
Lead of Creative Practice

Account Director Team Consumer and Tech Media Certified