Walka o każdy oddech Igora trwa… Pomóżmy!

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Igor Fons, uczeń klasy szóstej naszej szkoły, od urodzenia zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą ? mukowiscydozą. Jego koledzy, ich rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 Pile postanowili włączyć się do tej “walki o każdy oddech”. Pomóż i Ty!

Wiadomość o mukowiscydozie przeraziła, tak samo jak statystyki, które pokazują, że w Polsce chorzy umierają zbyt wcześnie – napisała na portalu siepomaga.pl pani Aneta, mam 11-latka. – Igor w tym roku skończy 12 lat, ile jeszcze przed nim, tego nie wie nikt. Ta ciężka, genetyczna i nieuleczalna choroba atakuje przede wszystkim układ oddechowy oraz przewód pokarmowy. Gęsty i lepki śluz zatyka płuca i systematycznie je wyniszcza. Igor ma również niewydolność trzustki, musi przyjmować enzymy trawienne, dodatkowo trzy razy dziennie wykonuje inhalacje i drenaż oraz ćwiczenia oddechowe. 

Od samego początku staram się, aby mój syn czuł się bezpiecznie i nie myślał o chorobie, jednak strach towarzyszy mi nieustannie. Urządzenie, które może wesprzeć Igora, pomaga w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny i tym samym spowalnia postępy choroby.  Koszt zakupu przekracza możliwości finansowe naszej rodziny, dlatego bardzo proszę o pomoc, o szansę na dobre życie mimo mukowiscydozy.

Pomóżmy Igorowi, aby mógł korzystać z urządzenia, które spowoduje, że jego choroba stanie się mniej dotkliwa i mniej niebezpieczna. Jak? Poprzez udział w licytacji (licytując lub przeznaczając ?fanty? na licytację poprzez facebook) albo uczestnicząc w zbiórce pieniędzy (poprzez stronę www.siepomaga). 

Poniżej linki:
– do licytacji  https://m.facebook.com/groups/737216976707389/?tsid=0.5521251655346153&source=result
– do zbiórki pieniędzy https://www.siepomaga.pl/igor-fons

(Red.)
Fot. siepomaga.pl