W Pile powstanie asfaltownia?

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Miała powstać pod Złotowem, ale mieszkańcy protestowali i inwestor zerezygnował ze swoich planów. Nie do końca…bo, przeniósł je na pilski grunt. Chodzi o asfalt0wnię o zdolności produkcyjnej 160 ton na godzinę, która prawdopodobnie  ma powstać w naszym mieście….

“To niestety możliwe – pisze na swoim facebookowym profilu Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. – Prezydent Miasta Piły już od początku października proceduje 2 wnioski o wydanie decyzji środowiskowej dla firmy Strabag przy ulicy Przemysłowej i Wawelskiej. Wcześniej, bo już w lipcu firma Strabag ubiegała się o decyzję środowiskową również na budowę “asfaltowni” przy ulicy Magazynowej.

Jak czytamy w piśmie z 30 listopada 2018 roku skierowanym do firmy Strabag przez Prezydenta Miasta Piły, iż w przypadku lokalizacji przy ul. Przemysłowej, że zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna występuję odległości ok 500 metrów. Z kolei lokalizacja przy ul. Wawelskiej 120 to tylko około 1300 metrów od osiedla Podlasie WAŻNE: ‼️Każdy z nas może składać do czwartku 10.01.2019 roku swoje wnioski i uwagi do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta w Pile. W mojej ocenie choć nie ma takiej informacji na stronie Urzędu Miasta takie wnioski można składać też drogą mailową na adres prezydent@um.pila.pl oraz wsl@um.pila.pl.

Więcej szczegółów już wkrótce. Pilanie szczegóły dokumentacji; http://bip.pila.pl/content.php?cms_id=6863 — w obliczu wyzwania w: Piła (miasto)”.

 (Red.)