Aby było bezpiecznie na pasach (VIDEO)

Wydarzenia

WAŁCZ. Wczoraj policjanci z wałeckiej drogówki prowadzili działania na terenie miasta pod kątem bezpieczeństwa pieszych. 

Działania prowadzone były na ul. Bydgoskiej i Wojska Polskiego w Wałczu, w obrębie przejść dla pieszych, gdzie w ostatnim czasie miały miejsce wypadki drogowe, w tym śmiertelne z udziałem pieszego.

-Policjanci szczególną uwagę zwracali na osoby piesze, czy nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych na drodze dwujezdniowej.  Cykliczne działania mają za zadanie obniżyć liczbę wypadków (potrąceń)  udziałem pieszych – mówi asp. Beata Budzyń z włeckiej komendy. -Wtargniecie na jezdnię to najczęstsza przyczyna wypadków, w których sprawcami a jednocześnie poszkodowanymi są osoby piesze. Niemalże każdy przypadek był niewłaściwym zachowaniem pieszego.

Wczoraj spotkanie z policjantem kończyło się udzieleniem wskazówek na temat zasad w ruchu pieszych i pierwszeństwa względem pojazdów. Sierż. Żaneta Stańczak i sierż. Paweł Jazowiecki przypominali jak prawidłowo pokonać przejście dla pieszych na drodze dwujezdniowej.

-Ważnym elementem bezpieczeństwa są elementy odblaskowe – przypominali policjanci.  -Dzięki nim, kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Warto, więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, w starciu z pojazdem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, a przez to bezpieczniejszy na drodze.

Dlatego też w trakcie działań policjanci wręczali pieszym samozaciskowe opaski odblaskowe. Mali piesi otrzymywali od mundurowych odblaskowe zawieszki z policyjnym radiowozem.

 

 

 

 

 

 

 

 (Red.)

Fot. KPP Wałcz