Co nowego u Fiskusa

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Złotów

Nawiązując do artykułu z nr 18/19 z dnia 25.01.2019 “Co nowego u Fiskusa”, w którym pisaliśmy iż jedną z kluczowych zmian dla przeciętnego podatnika będzie to, że Urząd Skarbowy rozliczy zeznanie za nas.

Obowiązkiem leżącym po naszej stronie będzie jedynie sprawdzenie poprawności oraz zatwierdzenie dokumentu. Jest to o tyle dobra wiadomość ponieważ dla wielu osób czynności związane z rocznym zeznaniem podatkowym nie należały do ulubionych zajęć. Z usługi Twój e-PIT będą mogli skorzystać wszyscy podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym, zaktualizować numer osobistego rachunku bankowego, nanieść korektę i złożyć zeznanie przez Internet. Jeśli zdecydujemy się na elektroniczną formę złożenia PIT-u, to zwrot pieniędzy otrzymamy maksymalnie po 45 dniach.

Na stronie https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/  znajduje się pełna informacja, w jaki sposób będzie można sprawdzić swojego pita, zaakceptować bądź nanieść zmiany.

Jeśli chodzi o 1%  fiskus przepisze dane do rozliczenia z ubiegłego roku lub za pośrednictwem twoj-e-pit będzie można podać nowe dane na kogo chcemy przeznaczyć swój 1%.

(Red.)

https://www.podatki.gov.pl/