Adam Luboński – pełnomocnik Partii Polska 2050 w okręgu pilskim

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła swoich pełnomocników, którzy będą reprezentować ugrupowanie w Wielkopolsce. To osoby, na których spoczywać ma odpowiedzialność za budowę struktur partii w regionie wielkopolskim oraz przygotowanie ugrupowania do pierwszych wyborów parlamentarnych. Rolę pełnomocnika okręgu pilskiego pełnić będzie Adam Luboński – pilski przedsiębiorca, od lat aktywny działacz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Pełnomocniczką i regionalną koordynatorką partii w Wielkopolsce została dr Ewa Schädler przedsiębiorczyni i aktywistka społeczna, członkini Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Polska 2050. Rolę pełnomocnika okręgu poznańskiego pełnić będzie Dobrosław Rola – społecznik, wolontariusz grupy granica, poznaniak wspierający osoby w kryzysie bezdomności, od początku mocno zaangażowany w tworzenie ruchu Polska 2050.

– Efektem dotychczasowej działalności Polski 2050 jest ogromny ruch społeczny, do którego należy dziś ponad 20 tys. ludzi oraz liczne programy, które Szymon Hołownia zaprezentował na przestrzeni ostatniego roku, to m.in. program gospodarczy, zdrowotny, edukacyjny, zielonej transformacji, odbudowy należności samorządu terytorialnego, sądownictwa, rozdziału państwa i kościoła – mówi Paulina Hennig-Kloska, posłanka i wiceprzewodnicząca partii Polska 2050.

– Można powiedzieć, że pod kątem programów jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do naprawy Rzeczypospolitej. Poza licznymi wolontariuszami przez ostatni rok przyłączyło się do nas ponad 250 samorządowców różnego szczebla z całej Polski, wielu z nich stanowi dziś podstawy naszych struktur w całej Polsce, ale naszą partię tworzą też osoby, które dotąd nie angażowały się w politykę – dodaje Adam Luboński, pełnomocnika okręgu pilskiego Partii Polska 2050.